İnternetteki dünyanız

2017 LYS tercih sonuçları ÖSYM sonuç sayfası sorgulama

09 Ağustos 2017 Çarşamba - 04:20
329 defa okundu

2017 LYS tercih sonuçları ÖSYM sonuç sayfası sorgulama

Üniversite tercih sonuçları ÖSYM'nin sonuç sayfasında yayınlandı.Sonuçlar yayınlandıktan üniversiteyi kazananlar için Yüksek Öğretim Kurumu, üniversite kayıtlarının ne zaman başlayacağı konusuna açıklık getirdi. Üniversite kayıtları elektronik üzerinden 11 Ağustos'ta başlarken, üniversite merkezlerinde 14 Ağustos 2017 tarihinde başlayacak. KYK burs başvuruları ne zaman ve öncelikli öğrenciler kimlerdir?

Haber Bültenine Kayıt Ol

'2017 LYS sonuçları' Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından açıklandı. Sonuçlar, üniversite yerleştirme başvurularının ardından 13 gün sonra açıklandı.

Sonuçların açıklanmasının ardından üniversiteyi kazanan öğrenciler için üniversite kayıt başvururları ve kyk burs başvuruları başlayacak. Üniversiteye kazanamayanlar ise ek yerleştirme başvurularının sınav merkezi tarafından açıklanmasını bekleyecek.

LYS TERCİH SONUÇLARI

Sonuçları görmek için tıklayınızUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir.
Yorumunuz
Yorumlar