İnternetteki dünyanız

2017-YDS Sonbahar Dönemi: Sınav Kitapçıklarının, Soruların ve Aday Cevaplarının Görüntülenmesi

10 Ekim 2017 Salı - 10:00
216 defa okundu

2017-YDS Sonbahar Dönemi: Sınav Kitapçıklarının, Soruların ve Aday Cevaplarının Görüntülenmesi

2017-YDS Sonbahar Dönemi: Sınav Kitapçıklarının, Soruların ve Aday Cevaplarının Görüntülenmesi 10 Ekim 2017 Salı günü saat: 10:00’dan itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır. İşte o detaylar...

Haber Bültenine Kayıt Ol

YDS: Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı

DUYURU
(10 Ekim 2017)


2017-YDS Sonbahar Dönemi:

Sınav

Kitapçıklarının, Soruların ve Aday Cevaplarının Görüntülenmesi

17 Eylül 2017
tarihinde yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavına
(2017-YDS Sonbahar Dönemi)
giren adayların sınav kitapçıklarının görüntüleri ve sınav kitapçıklarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları, sınav soruları ve soruların doğru cevapları; sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi
https://ais.osym.gov.tr
üzerinden
10 Ekim 2017
Salı günü
saat: 10:00’dan
itibaren
10 gün
süreyle erişime açılmıştır.

Adaylar, ÖSYM’nin
https://ais.osym.gov.tr
internet adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve
“Soru Kitapçığı Görüntüle”
ekranını seçerek sınavda kullandıkları soru kitapçığı görüntüsünü, sınav kitapçığına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir.
Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede sorunun bulunduğu sayfayı, cevap seçeneklerini ve ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir.
İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.

Bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır.

Adaylara saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Kaynak: Dünyanız - İnternetteki dünyanız
YASAL UYARI: Yayınlananhaberin tüm hakları www.dunyaniz.com'a aittir. www.dunyaniz.com biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal işlem uygulanacaktır.

Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir.
Yorumunuz
Yorumlar