İnternetteki dünyanız

Bursa Teknik Üniversitesi 14 Akademik Personel Alacak

14 Temmuz 2017 Cuma - 10:25
324 defa okundu

Bursa Teknik Üniversitesi 14 Akademik Personel Alacak

Bursa Teknik Üniversitesi 14 Akademik Personel Alacak. Aranılan genel koşullar, Başvuru için gerekli belgeler neler? Başvuru yeri ve zamanı neresi? Başvuruların değerlendirilmesi ve sonuçları nasıl olacak? İşte o detaylar...

Haber Bültenine Kayıt Ol

BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi ile 2547 sayılı

Yükseköğretim Kanunu ve bu kanuna dayalı olarak çıkartılan ilgili yönetmelik hükümleri ve “Bursa Teknik Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi ” doğrultusunda Öğretim Üyesi alınacaktır. Başvuru süresi, ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı tarih itibariyle başlar, onbeşinci (15.) günün mesai saati bitiminde sona erer. Ayrıntılı ilan metni ile formlar Üniversitemizin (www.btu.edu.tr) web sayfasının duyurular bölümünde mevcuttur. İlan olunur.

BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

ÖĞRETİM ÜYESİ ALIMI İLAN TABLOSU

BİRİMİ: DOĞA BİLİMLERİ, MİMARLIK VE MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ

Sıra No

Bölüm

Anabilim

Dalı

Unvanı

Derece

Adet

Açıklama

1

Kimya

Kimya

Profesör

1

1

Lisans, Lisansüstü ve Doçentlik derecelerini Kimya alanından almış olmak. Bitkisel kaynaklı doğal bileşiklerin saflaştırma ve yapı tayini konularında çalışmaları olmak.

2

Kimya

Mühendisliği

Kimya

Mühendisliği

Profesör

1

1

Lisans, Lisansüstü ve Doçentlik derecelerini Kimya Mühendisliği alanından almış olmak. Kozmetik amaçlı yağ üretimi konularında çalışmaları olmak.

3

ElektrikElektronik

Mühendisliği

Elektronik

Mühendisliği

Doçent

2

1

Lisans ve Lisansüstü derecelerini Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği alanından almış olmak. Ses ve biyomedikal işaret işleme konularında çalışmaları olmak.

4

Bilgisayar

Mühendisliği

Bilgisayar

Mühendisliği

Yardımcı Doçent

4

1

Lisans ve Lisansüstü derecelerini Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Sistemleri, Bilgisayar ve Kontrol veya Yazılım Mühendisliği alanlarının birinden almış olmak.

5

Çevre

Mühendisliği

Çevre

Mühendisliği

Yardımcı Doçent

5

1

Lisans ve Lisansüstü derecelerini Çevre

Mühendisliği alanından almış olmak. Toprak kirliliği konularında çalışmaları olmak. İngilizce ders verme yeterliliğine sahip olmak.

6

Matematik

Matematik

Yardımcı Doçent

4

1

Lisans ve Lisansüstü derecelerini Matematik alanından almış olmak. Endüstriyel matematik ve dönel akışkanlar analizi konularında çalışmaları olmak. İngilizce ders verme yeterliliğine sahip olmak.

7

Enerji

Sistemleri

Mühendisliği

Enerji

Sistemleri

Mühendisliği

Yardımcı Doçent

4

1

Lisansüstü derecelerini Enerji Bilimi ve Teknolojisi alanından almış olmak. Nükleer enerji konularında çalışmaları olmak. İngilizce ders verme yeterliliğine sahip olmak.

8

Gıda

Mühendisliği

Gıda

Mühendisliği

Yardımcı Doçent

5

1

Lisans ve Lisansüstü derecelerini Gıda Mühendisliği alanından almış olmak. Gıda ambalajları konularında çalışmaları olmak.

1 / 2

9

Kimya

Kimya

Yardımcı Doçent

2

1

Lisans ve Lisansüstü derecelerini Kimya alanından almış olmak. İleri seramik malzemeler konularında çalışmaları olmak. İngilizce ders verme yeterliliğine sahip olmak.

BİRİMİ : İNSAN ve TOPLUM BİLİMLERİ FAKÜLTESİ

10

Sosyoloji

Genel

Sosyoloji ve

Metedoloji

Profesör

1

1

Lisansüstü ve Doçentlik derecelerini Sosyoloji alanından almış olmak. Toplumsal tabakalaşma konularında çalışmaları olmak.

11

İşletme

Üretim Yönetimi ve Pazarlama

Doçent

1

1

Lisans ve Lisansüstü derecelerini İşletme, Doçentlik derecesini Pazarlama alanından almış olmak. Satın alma davranışları konularında çalışmaları olmak.

BİRİMİ : ORMAN FAKÜLTESİ

12

Orman

Mühendisliği

Orman

Mühendisliği

Profesör

1

1

Lisansüstü ve Doçentlik derecelerini Botanik alanından almış olmak. Flora, bitki sosyolojisi ve vejetasyon veri tabanı konularında çalışmaları olmak.

13

Peyzaj

Mimarlığı

Peyzaj

Mimarlığı

Doçent

1

1

Lisans, Lisansüstü ve Doçentlik derecelerini Peyzaj Mimarlığı alanından almış olmak. Kentsel tasarım konularında çalışmaları olmak.

BİRİMİ : DENİZCİLİK FAKÜLTESİ

14

Denizcilik

İşletmeleri Yönetimi

Deniz

Ulaştırma ve

İşletme

Yönetimi

Doçent

1

1

Doçentlik derecesini Deniz ve Gemi Mühendisliği alanından almış olmak. Denizcilikte insan güvenilirliği analizleri konularında çalışmaları olmak. İngilizce ders verme yeterliliğine sahip olmak.

Not: Profesör ve doçent kadrolarına atanacaklar daimi statüde çalıştırılacaklardır.

2 / 2

Kaynak: Dünyanız - İnternetteki dünyanız
YASAL UYARI: Yayınlananhaberin tüm hakları www.dunyaniz.com'a aittir. www.dunyaniz.com biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal işlem uygulanacaktır.

Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir.
Yorumunuz
Yorumlar