İnternetteki dünyanız

MEB açıklama yaptı sözlemeli öğretmen alımları başlıyor

05 Ağustos 2016 Cuma - 11:25
1793 defa okundu

MEB açıklama yaptı sözlemeli öğretmen alımları başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından son dakika açıklanan bilgiye göre sözleşmeli öğretmen atamaları başlıyor. 08- 11 Ağustos tarihinde başvurular başlayacak. Öğretmen atamaları için şartlar neler olacak? İşte o detaylar...

Haber Bültenine Kayıt Ol

Sözleşmeli öğretmen başvuru şartları MEB tarafından açıklandı. MEB'den gelen son dakika sözleşmeli öğretmen alımı şartlar açıklamasında 15 bin sözleşmeli öğretmenin alınacağını duyurdu.

Açıklamada, "KPSS'den 50 puan alanlar sözlü sınava başvurabilecek" denildi.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Sözleşmeli öğretmenlik başvuruları ne zaman sorusunun yanıtıda MEB'in aynı açıklamasında verildi. Sözleşmeli öğretmenlik ön başvuruları 8 Ağustos 2016 pazartesi günü başlayacak. Sözleşmeli öğretmenlik ön başvuru son tarihi ise 11 Ağustos 2016 Perşembe günü.

MEB'in Sözleşmeli Öğretmenliğe Başvuru Ve Atama Duyurusu Tam Metni

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Sözleşmeli öğretmenlik için yapılacak sözlü sınava davet edilmek üzere yapılacak başvuru elektronik ortamda (http://mebbis.meb.gov.tr ve http://ikgm.meb.gov.tr adreslerinden) alınacak. Tercih ettiği sınav merkezlerinden birine yerleştirilemeyenler, söz konusu sınav merkezleri arasından Bakanlıkça belirlenecek sınav merkezinde sözlü sınava alınacak. MEB açıklamasına göre 15 bin sözleşmesi öğretmenin ataması 10 Ekim'de yapılacak.

Kaynak: Memur Haber
Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir.
Yorumunuz
Yorumlar